Konopie indyjskie trafiły w końcu do Polski! Od ponad roku stosowną receptę może wystawić każdy lekarz, a zgodę na wprowadzenie suszu na polski rynek wydano miesiąc temu. Jednak dopiero teraz medyczna marihuana jest dostępna w aptekach. To dobry znak dla wielu chorych, którzy od dawna czekają  na ten lek.

Kanadyjski importer Spectrum Cannabis sfinalizował rozmowy z jednym z trzech największych dystrybutorów farmaceutycznych w kraju. Paczka trafiła wczoraj do hurtowni Pharmapoint S.A w Łodzi. Jak dowiedzieliśmy się w rozmowie telefonicznej, stamtąd susz będzie rozsyłany do aptek, które skontaktują się z hurtownią. Marihuana nie będzie więc dostępna “od ręki”, ale jej zdobycie nie powinno stanowić problemu dla pacjentów, którzy posiadają receptę. Jak twierdzi producent, susz będzie wysyłany bezzwłocznie i może pojawić się w aptece nawet 4 godziny od zamówienia.


Wysokiej jakości produkty z konopi zawierające CBD z pełnym spektrum kannabinoidów dostępne są w sklepie www.biohemp.pl


Kanadyjski produkt

Susz, który dotarł do Polski pochodzi z roślin Lemon Skunk odmiany sativa, zawiera 19% THC oraz poniżej 1% CBD. Cena brutto za 1 g suszu to ok. 65 zł i niestety nie ma refundacji. Warto się pospieszyć, bo pierwsza dostawa to jedynie 7 kg i zapewne zostanie wyprzedana w szybkim tempie. Zaspokoi potrzeby około 1 tys. pacjentów, podczas gdy szacuje się, że jest ich w Polsce łącznie nawet 300 tys. Na szczęście kolejne 20 kg jest już w drodze. Jak zapewnia Tomasz Witkowski, przedstawiciel kanadyjskiej spółki Spectrum Cannabis, która zajmuje się importem suszu:

“Pierwsza dostawa konopi medycznych realizowana przez spółkę pochodzi z Kanady. Susz został przepakowany w zakładach działających w Niemczech. Docelowo źródłem surowca w Europie będą jednak zakłady Spectrum Cannabis w Danii. Zlokalizowane tam uprawy niebawem osiągną spodziewaną gotowość. Szacowana wielkość produkcji to 200 kg suszu tygodniowo.”

Jak zdobyć receptę

Jest wiele dolegliwości towarzyszących różnym chorobom, które niweluje marihuana. Najczęściej wymienia się bóle fantomowe, chroniczne, pourazowe i neuropatyczne, chemio i radioterapię, a także stwardnienie rozsiane oraz epilepsję. Receptę na medyczną marihuanę wypisać może każdy lekarz, również ten pierwszego kontaktu, jeśli tylko uzna, że wyczerpane zostały wszelkie inne możliwości leczenia. Dlatego zachęcamy każdego pacjenta do podjęcia tego tematu ze swoim lekarzem. Niech w środowisku medycznym wzrasta konopna świadomość.

Źródło: rynekaptek.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE

dostępne są na stronie www.biohemp.pl


Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)