Podczas gdy większość ludzi skupia się na paleniu kwiatów konopi indyjskich, przyrządzaniu z nimi potraw oraz ich ekstrahowaniu, powinniśmy pamiętać, że cała roślina ma o wiele więcej zalet. Nasiona, łodygi, liście, żywica, a nawet korzeń można wykorzystać w medycynie.

Od czasów starożytnych, szczególnie korzeń konopi był jednym z najbardziej cenionych części tej rośliny. Chińscy zielarze używali go prawie 5000 lat temu jako leku moczopędnego. Podawali go również młodym matkom, aby nie dopuścić do krwotoku po porodzie.

W Rzymie na początku pierwszego tysiąclecia historyk Pliniusz Starszy udokumentował wykorzystanie korzenia konopi w Historii Naturalnej. Napisał m.in. że jest przydatny w leczeniu sztywności stawów i oparzeń. W Azerbejdżanie w średniowieczu, korzeń konopi był stosowany w leczeniu ran, gorączki, bólu zębów, ropienia i owrzodzenia.


Wysokiej jakości produkty z konopi zawierające CBD z pełnym spektrum kannabinoidów dostępne są w sklepie www.biohemp.pl


W 1653 r. angielski botanik Nicholas Culpeper w swojej pracy The Complete Herbal wymienił korzeń konopi jako kurację w przypadku żółtaczki, kolki, ciężkiego krwawienia, suchego kaszlu i oparzeń. W 1696 roku niemiecki lekarz Georg Eberhard Rumpf opisał korzeń konopi jako przydatny w leczeniu rzeżączki. Wydanie The New English Dispensatory (coś jak nasza farmakopea) z 1764 proponuje gotowanie korzenia konopi w celu pozbycia się nowotworów, dny moczanowej oraz zapalenia skóry.

Wartości lecznicze korzenia konopi można odnaleźć w jego profilu chemicznym. Na wstępie, zawiera trochę choliny – składnika odżywczego, który pomaga utrzymać zdrowie błon komórkowych i jest szczególnie przydatny dla kobiet po menopauzie, które często są narażone na ryzyko niedoboru choliny. Zawiera on również terpeny, aromatyczne cząsteczki, takie jak friedelin i epifriedelanol, które wykazują działanie przeciw utleniające, ochrony wątroby i mają właściwości antynowotworowe. Inne terpeny takie jak Pentacykliczne ketony triterpenowe zmniejszają stan zapalny i rozwój bakterii, działają jak leki moczopędne i zabijają komórki nowotworowe, podczas gdy piperydyna i pirolidyna są stosowane przez firmy farmaceutyczne do wytwarzaniu leków. Zawarta w korzeniu konopi altopina może również działać jako lek rozszerzający oskrzela oraz może być używana do relaksacji mięśni oczu.

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie można legalnie uprawiać konopie do celów leczniczych lub z przeznaczeniem dla dorosłych, rozważ pozostawienie korzenia po zebraniu pączków. Możesz zrobić herbatę gotując go powoli przez pół dnia w gorącej wodzie. Dodaj inne zioła, jak mięta czy cynamon, dla lepszego smaku, jak również olej lub masło aby poprawić rozpuszczalność w organizmie. Można również używać korzenia do produkcji nalewek i miejscowo w leczeniu skaleczeń i oparzeń, schorzeń skóry, zapalenia stawów i różnych bóli.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE

dostępne są na stronie www.biohemp.pl


Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)