Na tegorocznych targach konopnych Kanaba Fair w Warszawie spotkaliśmy muzyka i aktywistę Mario z Konopi. Rozmawialiśmy z nim m.in. o Marszu Wyzwolenia Konopi, życiu w Holandii, medycznej marihuanie i 20 ha “przemysłówki” na terenie parku krajobrazowego.

Mario prowadzi bloga, na którym znajdziecie informacje o różnych wydarzeniach i produktach konopnych. Autor dzieli się tam również swoimi doświadczeniami i opisuje, co najbardziej interesuje go w konopiach. Jak sam pisze:

Mój blog ma mieć charakter lifestylowy i opiniotwórczy, będzie na nim dużo informacji odnośnie konopi, które zmieniły i uratowały moje życie.

Gotuj z konopi

Mario otrzymał do testów różne produkty spożywcze z konopi:

  • Makaron,
  • Herbata,
  • Mrożona herbata,
  • Olej z nasion,
  • Mąka,
  • Nasiona łuskane,
  • Napój La Planta,
  • Ciasteczka,
  • Liście,
  • Napoje energetyczne.

Tak opisuje niektóre swoje przygody kulinarne:

Z mąki i nasion konopnych zrobiliśmy pizze i upiekliśmy bułeczki do hamburgerów. Wyszło spoko, było zjadliwe, ale przepis muszę jeszcze trochę dopracować, gdyż konopie mają specyficzny smak. […] udało mi się jeszcze przetestować liście konopi. Użyłem ich do sosu/keczupu który sam zrobiłem i dodałem do pizzy i hamburgerów. Można je uznać za coś w stylu oregano albo bazylii. Są smaczne i pasują do takich potraw.

W innym miejscu autor bloga rozpisuje się na temat bardzo zdrowego oleju z konopi. Opis ten można łatwo znaleźć (LINK).

Zobacz wideo-wywiad:

Podróże kształcą

Jak można wywnioskować z opisów wydarzeń, które relacjonuje na blogu Mario, jest on zaangażowany w promocję konopi, które wydają się być dla niego istotnym tematem, szczególnie w Polsce. W 2016 roku odwiedził np. Dni Konopi w Kurozwękach, gdzie tematem przewodnim są konopie włókniste, a samo miejsce imprezy otoczone jest hektarami tych roślin. Na początku roku 2017 z kolei pojawił się na międzynarodowej konferencji Konopie w Teorii i Praktyce we Wrocławiu. Tym razem tematem był medyczny potencjał konopi.

Innym ciekawym wpisem na blogu jest też relacja z Pragi z tragów Cannafest (LINK):

Na targach można było kupić różne produkty spożywcze z dodatkiem konopi, takie jak piwo, które było wręcz pyszne, różne słodycze, ciastka i czekolady a nawet popcorn i lody konopne. […] Były też kosmetyki, ubrania, różnego rodzaju gadżety i przybory do palenia. […] sprzęty do growingu, od pestek po odżywki, czy specjalną ziemię, a także Grow Boxy. Różnego rodzaju oleje, olejki a nawet perfumy. Wielkie targi, kilka hal i niesamowita atmosfera. […] Dla nas trzy dni, żeby obejść i dokładnie zobaczyć wszystkie stoiska to było za krótko, nie mówiąc już o tym, że w tym samym czasie odbywały się różne konferencje, wykłady a nawet koncerty i występy.

Aktywizm

Dla Mario jest oczywiste, że konopie powinny powrócić do łask w naszym społeczeństwie. Promuje je w swoich tekstach i na stronie internetowej ale też w realu, wspierając wciąż mało znane konopne inicjatywy. Oby te działania przyniosły jak najlepsze rezultaty, abyśmy doczekali się w końcu zmian w zbiorowej świadomości. Jak pisze sam Mario:

Wierzę, że nadchodzi konopna rewolucja!

Źródło: mariozkonopi.pl