Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym uprawa własnej marihuany jest legalna, być może rozważałeś taką opcję. Istnieją różne korzyści z własnej uprawy. Nigdy nie będziesz musiał martwić się o dostawy lub kontrolę jakości, a dodatkowo możesz zaoszczędzić pieniądze. Niektórzy hodowcy, ze względu na ograniczoną przestrzeń decydują się na mikrouprawy marihuany.

Mikrouprawy to idealna opcja do rozpoczęcia przygody z hodowlą marihuany

Przy małej uprawie możesz zaoszczędzić pieniądze i czas, ucząc się, w przeciwieństwie do potencjalnej utraty dużych pieniędzy uprawiając konopie na dużą skalę. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się uprawiać konopie w szafie, growboxie, czy szafce, rośliny konopi nadal wymagają pewnych warunków, aby wyrosnąć na zdrowe rośliny. Żeby mieć udane zbiory, nie musisz kupować najnowszego ani najbardziej wyszukanego sprzętu.

Przed zakupem niezbędnych rzeczy należy określić miejsce, w którym można utrzymać odpowiednią wilgotność względną dla rośliny konopi, od 40% do 70%, w zależności od fazy wzrostu. Inne ważne rzeczy do rozważenia przed rozpoczęciem mikrouprawy to ilość czasu, wysiłku i energii, które chcesz poświęcić na ten proces, ponieważ z pewnością wymaga to pewnego zaangażowania.

Kolejną ważną kwestią jest znalezienie odpowiedniego szczepu dla swojej przestrzeni do uprawy. Jeśli masz większą przestrzeń, taką jak pokój z wysokimi sufitami, sativy mogą być dobrym rozwiązaniem, ponieważ mają tendencję do wysokiego wzrostu w przeciwieństwie do krótszych i bardziej krzaczastych odmian indica, które lepiej mieszczą się w szafie.

Po wybraniu miejsca następnym krokiem jest przygotowanie go w celu wspierania mikrouprawy. Najważniejsze rzeczy, które należy zaplanować, to oświetlenie, wymiana powietrza i odpowiednie składniki odżywcze.

domowa uprawa konopi

Oświetlenie

Kluczowe znaczenie dla uprawy silnych roślin konopi ma oświetlenie, a może to być jedno z najtrudniejszych wyzwań mikroupraw. Nadmierne ciepło z żarówek, które są zbyt blisko roślin, może je uszkodzić. Na niewielkiej przestrzeni żarówki mogą generować bardzo dużo ciepła.

W przypadku uprawy na małej przestrzeni zaleca się stosowanie lamp LED, ponieważ mają one szerokie spektrum światła wymagane w przypadku konopi i wytwarzają bardzo mało ciepła. Z drugiej strony diody LED mogą wiązać się z bardzo wysokimi kosztami początkowymi. Tańsza opcja to świetlówki o mocy 400 W na m2. Musisz jednak zwrócić uwagę na właściwe kolory żarówek – od białego, przez żółty, do niebieskiego, w zależności od fazy wzrostu.

Wymiana powietrza

Prawidłowa cyrkulacja powietrza jest kluczowym elementem mikrouprawy konopi. Można ją zapewnić pozostawiając otwarte drzwi lub zrobić otwory, którymi będzie następować swobodna wymiana powietrza. Innym pomysłem jest użycie wentylatora komputerowego w górnej części przestrzeni do uprawy, tak aby nie wiał bezpośrednio na rośliny.

Jeśli nie chcesz, aby zapach marihuany się rozprzestrzeniał, rozważ zainstalowanie filtra węglowego, który może zneutralizować zapachy pojawiające się w fazie kwitnienia.

Składniki odżywcze

Kiedy hodujesz marihuanę w mniejszej doniczce, nie tylko będziesz musiał częściej ją podlewać, ale także ustalić odpowiednią dawkę składników odżywczych. Zbyt intensywne dokarmianie może zabić rośliny. Większość butelek z odżywkami jest przeznaczona do większych pomieszczeń do uprawy, więc będziesz musiał wszystko przeliczyć, aby ustalić właściwą dawkę.

mikrouprawy marihuany

Trenowanie roślin

Istnieje kilka technik przycinania, co pozwala dopasować roślinę do przestrzeni, w której jest uprawiana. Niektóre są łatwiejsze dla początkujących hodowców niż inne. Jeśli jesteś doświadczonym growerem, stosowanie technik takich jak np. topping przyjdzie ci z łatwością.

W przeciwnym razie możesz zastosować technikę SCROG, która pomaga otwierać gałęzie dla przepływu powietrza i kontroluje wysokość rośliny. Odmiany automatycznie kwitnące idealnie nadają się do metody SOG.

Podsumowanie

Czy mikrouprawa konopi jest warta zachodu? To zależy. Jeśli jesteś entuzjastą konopi, który lubi wyzwania związane z uprawą na małej przestrzeni, to może być dla Ciebie. Mikrouprawa może być również odpowiednia, jeśli masz już miejsce i sprzęt, co obniża koszty. Jeśli twój budżet jest mocno ograniczony lub nie masz dużo czasu, aby poświęcić się swoim roślinom, to raczej powinieneś pozostać przy kupowaniu suszu u dotychczasowego dostawcy.


Źródło: potguide.com

Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)