Kiedy ludzie mówią o krajach, w których produkowana jest najlepsza marihuana na świecie, zwykle myślą o najbardziej znanych i rozpoznawalnych miejscach. Przychodzą na myśl Stany Zjednoczone, Maroko, Kanada czy Meksyk.

Istnieje jednak wiele krajów, które nie są automatycznie kojarzone z produkcją wysokiej jakości marihuany, ale w rzeczywistości mają długą tradycję produkcji i uprawy konopi. W wielu krajach jest to nielegalne, ale to nie powstrzymuje ich przed uprawą najlepszego zioła na świecie.

Skąd pochodzi najlepsza marihuana na świecie?

Lesotho

Lesotho to mały kraj położony w południowej Afryce, całkowicie otoczony przez Republikę Południowej Afryki. Mimo swojej wielkości jest jednym z największych producentów konopi na całym kontynencie. Ciepły, suchy klimat jest idealny do uprawy tej rośliny, a dzięki położeniu geograficznemu konopie nie są tak bardzo narażone na zanieczyszczenie pestycydami i chemikaliami, które mogą mieć wpływ na ich jakość. Niektórym firmom udało się nawet legalnie wyeksportować nasiona do części Europy.

najlepsza marihuana na świecie

Gruzja

Gruzja to kraj położony w regionie Kaukazu, pomiędzy Europą a Azją. Pomimo bardzo surowych przepisów zakazujących używania narkotyków, Gruzja znana jest z wysokiej jakości marihuany i długiej tradycji w uprawie konopi indyjskich. Konopie indyjskie w Gruzji znane są jako „ganja” i są wykorzystywane głównie do celów rekreacyjnych i religijnych. Konsumpcja gandzi w Gruzji jest legalna, ale posiadanie, uprawa i sprzedaż tego zioła są nielegalne i podlegają surowym karom.

Pomimo zakazu uprawa konopi w Gruzji jest bardzo powszechna, zwłaszcza w górskich regionach kraju, gdzie klimat jest idealny do uprawy tych roślin. Produkcja odbywa się głównie na małą skalę, na małych działkach na obszarach wiejskich. Zioło produkowane w Gruzji znane jest z wysokiej jakości i charakterystycznego smaku. Gruzińska ganja ma mocny, ziemisty smak i daje efekt relaksujący i euforyczny.

Malawi

Najlepsza marihuana na świecie rośnie także w Malawi. To niewielki kraj położony w południowo-wschodniej Afryce, znany jako jeden z czołowych producentów tytoniu na świecie. Jednak Malawi ma również długą tradycję produkcji konopi indyjskich, a tamtejsze zioło znane jest z wysokiej jakości i charakterystycznego smaku.

Prawo Malawi zabrania uprawy marihuany lub konopi. Mimo to uprawy są powszechne, a konopie indyjskie są główną nielegalną uprawą narkotyków w kraju. Dzieje się tak dlatego, że w Malawi panują idealne warunki do uprawy. W Dolinie Wielkich Rowów Afrykańskich oraz na otaczających ją wyższych szerokościach geograficznych panuje gorący, wilgotny klimat, który sprawia, że gleba jest żyzna.  Jak zapewne wszyscy wiedzą – istnieje dość popularna odmiana marihuany nazwana na cześć tego kraju.

Liban

Liban to kraj położony na Bliskim Wschodzie, znany z wysokiej jakości haszyszu. Haszysz libański jest uważany za jeden z najlepszych na świecie ze względu na charakterystyczny smak i jakość użytego do jego produkcji zioła.

Konopie indyjskie są nielegalne w Libanie, pomimo słynięcia tego kraju z produkcji wysokiej jakości haszyszu. Jednak w 2018 roku rząd ogłosił, że planuje posunąć naprzód legalizację marihuany do celów leczniczych, ale na dzień dzisiejszy nadal się nic nie zmieniło.

Pomimo zakazu uprawy i produkcji haszyszu w Libanie, jest on nadal bardzo powszechny, a zioło to jest wysoko cenione ze względu na swoją jakość i wyrazisty smak. Libański haszysz jest znany ze swojej gładkiej konsystencji i ostrego smaku, dzięki czemu jest popularny wśród użytkowników konopi indyjskich na całym świecie.

Nepal

Nepal to kraj położony w Himalajach, między Indiami a Chinami. Nepal słynie z kultury sadhu, świętych mężów, którzy palą marihuanę podczas swoich rytuałów religijnych. Odmiany nepalskich konopi to zwykle Sativa, z pąkami i efektami podobnymi do odmian Indica. Zwykle są żywiczne, z kilkoma gałęziami i gęstymi pąkami.

Konopie indyjskie w Nepalu są bardzo ważne, a wiadomo, że zioło to ma bardzo relaksujący i uspokajający efekt. Zioło nepalskie jest wysoko cenione na całym świecie i chociaż uprawa i konsumpcja konopi indyjskich są w tym kraju zakazane, nadal jest to bardzo powszechne.

Przed 1973 rokiem posiadanie i konsumpcja marihuany była legalna. Spożywano ją w całym kraju, a w Katmandu byli nawet licencjonowani dilerzy sprzedający haszysz. Wszystko to zmieniło się w 1973 roku, kiedy to w wyniku nacisków ze strony rządu USA, rząd Nepalu zakazał sprzedaży i kupna marihuany.


Źródło: herb.co

Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)