Konopie indyjskie, podobnie jak konopie siewne, dojrzewają zwykle po kilku miesiącach. Odmiany autoflowering cieszą się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, ponieważ są gotowe do zbioru już po kilku tygodniach.

Pisaliśmy już o najszybszych odmianach konopi indyjskich na outdoor polecanych przez załogę portalu HolenderskiSkun.pl. W tym artykule skupimy się na tzw. automatach, czyli specjalnych odmianach autoflowering, które rosną o wiele szybciej i są bardziej dyskretne.

Duże kwiaty już po 9 tygodniach

Ostatnie lata breederzy pracujący nad odmianami autoflowering poświęcili na to, aby uzyskać jak największe automaty, które mogą konkurować z pełno-sezonowymi odmianami pod względem plonu i jakości. Ponadto, można je sadzić kilka razy w ciągu jednego sezonu. Niestety nie wystarczy wrzucić nasionko do ziemi i przyjść po kilku miesiącach – na końcowy efekt duży wpływ mają:

  • wybór odpowiedniego miejsca uprawy (pH gleby, nasłonecznienie),
  • dobrze przygotowana gleba (spulchnienie, nawóz),
  • zabezpieczenie roślin (ślimaki, dziki…),
  • pielęgnacja (trening, sprawdzanie czy nie ma pleśni),
  • zbiory wg. kalendarza rolnika (odpowiednia faza księżyca).

Łatwe w uprawie

Automaty to świetny wybór dla początkujących, ponieważ łatwiej jest dbać o rośliny przez 2 miesiące niż przez 6. Krótsza uprawa to pewniejsza uprawa. Nie trzeba jednak iść tylko w rośliny kwitnące automatycznie. Dobrze jest spróbować jednocześnie automatów i odmian pełno-sezonowych aby mieć porównanie, przekonać się jakie są różnice i ich wymagania.

Bezpieczne

Mniejsze rośliny trudniej zauważyć, szczególnie gdy znajdują się na polu tylko kilka tygodni, a nie pół roku. Dzięki temu jest mniej prawdopodobne, że ktoś je znajdzie i zniszczy albo ukradnie. W krótszym okresie czasu nie rozwijają się też zwykle choroby i pleśń, szczególnie jeśli posadzimy je odpowiednio wcześnie – wtedy zbiory przypadną na ciepłe i suche miesiące, a nie późną i często mokrą jesień. Nie znaczy to jednak że roślin nie powinno się regularnie sprawdzać.

Podsumowując super-szybkie automaty są godne uwagi ponieważ:
  • Są łatwiejsze w uprawie
  • Są dyskretne i bezpieczne
  • Dają zbiory po około 9 tygodniach
  • Można sadzić kilka razy w ciągu jednego sezonu

 

Słynna odmiana AK47 w szybkiej wersji. Przez lata najczęściej kupowany automat. Smak i zapach kwiatowy ze słodko-przyprawową nutą.

Speedy Boom Auto

Jeżeli potrzebujesz bardzo szybkiej Sativy to Speedy Boom Auto będzie świetną odmianą na pierwszy kontakt z hiszpańską Kannabią.

LSD 25

Jak widać na zdjęciu poniżej, topy LSD 25 nabierają pięknej, fioletowej barwy podczas kwitnienia. Trzeba jednak uważać – podobno w większych ilościach powoduje halucynacje.

UWAGA! Uprawa, posiadanie oraz sprzedaż konopi indyjskich w Polsce jest zakazana. Za tego rodzaju czyny grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi innych niż włókniste oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym.