10-12 listopada 2017 roku w czeskiej Pradze odbyły się VIII Międzynarodowego Targi Konopne Cannafest, na których spotkali się różni przedstawiciele branży konopnej, ale także wszyscy, zainteresowani leczniczym i profilaktycznym zastosowaniem preparatów zawierających konopie. W tym czasie nasz portal przeprowadził wideo-wywiad z jednym z uczestników targów – Szymonem Burkiem, któremu konopie pomogły w jego chorobie.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Szymon Burek po raz pierwszy zainteresował się leczniczymi właściwościami konopi z powodu zdiagnozowanego u siebie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Wykryta u niego ponad 8 lat temu choroba, znana także pod nazwą Colitis Ulcerosa, charakteryzuje się występowaniem wrzodów, krwawień oraz częstych i ostrych bólów brzucha. Szymon Burek jest zwolennikiem naturalnych metod leczenia, dlatego sam zrezygnował z leków. Obecnie od kilku miesięcy, każdego dnia stosuje produkowany przez siebie olej z konopi tłoczony na zimno, a efekty jego działania okazały się być widoczne już po zaledwie miesiącu. Colitis Ulcerosa jest obecnie jedną z najczęstszych chorób, przy leczeniu której wykorzystuje się preparaty z konopi.


Wysokiej jakości produkty z konopi zawierające CBD z pełnym spektrum kannabinoidów dostępne są w sklepie www.biohemp.pl


Konopie przemysłowe na choroby skórne

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to jednak nie jedyna choroba, w której konopie przemysłowe mogą pomóc. Doświadczenia wielu osób używających konopi wykazują, że mają one także wyjątkowo korzystne działanie w przypadku przeróżnych dolegliwości skórnych. Olej z konopi działa pro zdrowotnie szczególnie na atopowe zapalenie skóry, jednak stosują go również z dużym powodzeniem osoby cierpiące na łuszczycę, opryszczkę i wiele podobnych chorób i schorzeń skórnych. Szymon Burek dodaje, że olej z konopi przemysłowych wpływa na szybsze gojenie się ugryzień oraz ogólne łagodzenie podrażnień.

Prozdrowotny skład oleju konopnego

Szymon Burek jest producentem oleju z konopi przemysłowych tłoczonego na zimno. Nasiona do jego produkcji pochodzą z ekologicznych upraw z rejonów województwa zachodniopomorskiego nawożonych wyłączne naturalnym obornikiem. Olej konopny zawdzięcza swoje wyjątkowe właściwości występującym w nim składnikom czynnym. Do jednych z najważniejszych należą kwasy omega 3, 6 i 9, które w tym przypadku występują w idealnej, bardzo dobrze przyswajalnej przez ludzki organizm proporcji 1:3. Oprócz tego w oleju występują także kwasy nasycone, ważne witaminy oraz niezbędne minerały. Obecnie olej produkowany przez Szymona Burka kupić można w różnych lokalnych sklepach ze zdrową i ekologiczną żywnością, jednak jak podkreśla producent, już niebawem będzie on dostępny także w nowym, firmowym sklepie internetowym.

Gdzie kupić?

Olej z nasion konopi, tłoczony na zimno dostępny jest na zamówienie drogą mailową w cenie 35 zł za 250ml. Nasiona jak i sam olej pochodzą od polskiego rolnika, nawożony wyłącznie naturalnym obornikiem. Koszty wysyłki 20 zł przy zamówieniu 1-6 szt. Olej zapakowany jest w ciemną, szklaną butelkę. Osoby zainteresowane zakupem proszone są o kontakt pod adresem: biuro@biohemp.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE

dostępne są na stronie www.biohemp.pl


Stowarzyszenie FREEDOM

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne FREEDOM to organizacja pozarządowa działająca od 2006r. której głównym celem jest jest ochrona Ziemi, z zachowaniem i odtworzeniem naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt jak również działalność kulturalno–artystyczna. Więcej informacji na temat FREEDOMu znajdziesz na www.sfreedom.org
Stowarzyszenie FREEDOM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 4 = 1