10-12 listopada 2017 roku w czeskiej Pradze odbyły się VIII Międzynarodowego Targi Konopne Cannafest, na których spotkali się różni przedstawiciele branży konopnej, ale także wszyscy, zainteresowani leczniczym i profilaktycznym zastosowaniem preparatów zawierających konopie. W tym czasie nasz portal przeprowadził wideo-wywiad z jednym z uczestników targów – Szymonem Burkiem, któremu konopie pomogły w jego chorobie.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Szymon Burek po raz pierwszy zainteresował się leczniczymi właściwościami konopi z powodu zdiagnozowanego u siebie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Wykryta u niego ponad 8 lat temu choroba, znana także pod nazwą Colitis Ulcerosa, charakteryzuje się występowaniem wrzodów, krwawień oraz częstych i ostrych bólów brzucha. Szymon Burek jest zwolennikiem naturalnych metod leczenia, dlatego sam zrezygnował z leków. Obecnie od kilku miesięcy, każdego dnia stosuje produkowany przez siebie olej z konopi tłoczony na zimno, a efekty jego działania okazały się być widoczne już po zaledwie miesiącu. Colitis Ulcerosa jest obecnie jedną z najczęstszych chorób, przy leczeniu której wykorzystuje się preparaty z konopi.


Wysokiej jakości produkty z konopi zawierające CBD z pełnym spektrum kannabinoidów dostępne są w sklepie www.biohemp.pl


Konopie przemysłowe na choroby skórne

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego to jednak nie jedyna choroba, w której konopie przemysłowe mogą pomóc. Doświadczenia wielu osób używających konopi wykazują, że mają one także wyjątkowo korzystne działanie w przypadku przeróżnych dolegliwości skórnych. Olej z konopi działa pro zdrowotnie szczególnie na atopowe zapalenie skóry, jednak stosują go również z dużym powodzeniem osoby cierpiące na łuszczycę, opryszczkę i wiele podobnych chorób i schorzeń skórnych. Szymon Burek dodaje, że olej z konopi przemysłowych wpływa na szybsze gojenie się ugryzień oraz ogólne łagodzenie podrażnień.

Prozdrowotny skład oleju konopnego

Szymon Burek jest producentem oleju z konopi przemysłowych tłoczonego na zimno. Nasiona do jego produkcji pochodzą z ekologicznych upraw z rejonów województwa zachodniopomorskiego nawożonych wyłączne naturalnym obornikiem. Olej konopny zawdzięcza swoje wyjątkowe właściwości występującym w nim składnikom czynnym. Do jednych z najważniejszych należą kwasy omega 3, 6 i 9, które w tym przypadku występują w idealnej, bardzo dobrze przyswajalnej przez ludzki organizm proporcji 1:3. Oprócz tego w oleju występują także kwasy nasycone, ważne witaminy oraz niezbędne minerały. Obecnie olej produkowany przez Szymona Burka kupić można w różnych lokalnych sklepach ze zdrową i ekologiczną żywnością, jednak jak podkreśla producent, już niebawem będzie on dostępny także w nowym, firmowym sklepie internetowym.

Gdzie kupić?

Olej z nasion konopi, tłoczony na zimno dostępny jest na zamówienie drogą mailową w cenie 35 zł za 250ml. Nasiona jak i sam olej pochodzą od polskiego rolnika, nawożony wyłącznie naturalnym obornikiem. Koszty wysyłki 20 zł przy zamówieniu 1-6 szt. Olej zapakowany jest w ciemną, szklaną butelkę. Osoby zainteresowane zakupem proszone są o kontakt pod adresem: biuro@biohemp.pl


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE

dostępne są na stronie www.biohemp.pl


Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)