Program Konopny stworzony przy udziale polskiego Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich, oferuje kompleksowe wsparcie dla wszystkich, którzy zechcą uprawiać konopie. Program konopny to świetne zabezpieczenie i kontraktacja uzyskanych plonów. Projekt został opracowany w celu odtworzenia i poszerzenia areału konopi w naszym kraju – sprawdźmy jaką pomoc oferuje rolnikowi.

IWNIRZ – Program Konopny

IWNIRZProgram konopny został powołany przez IWNIRZ – Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich do realizacji wieloletniego projektu odtworzenia upraw konopi i przemysłu włókienniczego. W tym celu Instytut wyprowadził doskonałej jakości, plenne i odporne odmiany konopi przemysłowych. Wyhodowane odmiany konopi zostały docenione nie tylko w naszym kraju, ale i za oceanem przez tamtejszych plantatorów.

W grudniu 2019 roku IWNiRZ otrzymał nagrodę za osiągnięcia w zakresie wdrążania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych. Nagroda jest przyznana IWNIRZ za wprowadzenie realizację Programu.

HENOLA to unikatowa odmiana konopi przemysłowych wyprowadzona w IWNIRZ oraz promowana w ramach Programu Konopnego. W 2020 roku Henola otrzymuje prestiżowe wyróżnienie w konkursie Polski Produkt Przyszłości.

nagroda-dla-IWNIRZ

Zadaniem projektu jest rozwój polskiego rolnictwa poprzez upowszechnienie upraw konopi przemysłowych oraz umiędzynarodowienie pozycji jako globalnego producenta i eksportera wysokiej jakości materiału siewnego polskich odmian konopi przemysłowych.

W ramach Programu Konopnego oferujemy rolnikom możliwość uprawy polskich odmian konopi na cele nasienne w oparciu o zawartą z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich umowę kontraktacyjną.

Co oferuje Program Konopny?

  • Wysokiej jakości nasiona odmian należących do IWNIRZ,
  • Pomoc w dokonaniu zgłoszeń urzędowych,
  • Wsparcie agrotechniczne w całym okresie uprawy,
  • Opiekę merytoryczną ekspertów/pracowników naukowych IWNIRZ,
  • Zakup całego plonu nasion wg ustalonych cen,
  • Wysoką rentowność,
  • Możliwość nabycia wiedzy w zakresie upraw, zbioru i przetwórstwa konopi przemysłowych w trakcie organizowanych szkoleń i spotkań indywidualnych.

Dla kogo Program Konopny?

Program jest przede wszystkim dla rolników, który chcieliby uprawiać konopie, ale wciąż jeszcze mają obawy. Kontraktacja daje gwarancję zbytu całości uzyskanych płodów rolnych, dlatego plantator nie musi się martwić o kontrahentów.

Każdy kto przystąpi do programu konopnego może skorzystać ze szkoleń, dzięki temu zyskujesz pomoc na każdym etapie wzrostu uprawy. Program Konopny gwarantuje również doskonałej jakości, certyfikowany materiał siewny wyprowadzony w Instytucie Włókien Naturalnych I Roślin Zielarskich. Instytut jest twórcą odmiany, która jest obiektem zainteresowania plantatorów z całego świata. To dlatego polscy rolnicy mogą mieć pewność, że sieją to co najlepsze.

www.programkonopny.pl

www.iwnirz.pl