Konopni przedsiębiorcy z USA zacierają ręce. W obliczu załamania giełdowego spowodowanego wybuchem światowej epidemii, rynek konopny zareagował wprost przeciwnie – przemysł konopny rozwija się w rekordowy sposób.

Zdaniem ekonomistów bezpośredni wpływ na wzrost sprzedaży konopi mogą mieć ograniczenia społeczne. W obliczu nałożonych administracyjnie regulacji konsumenckich, człowiek zaczyna się po prostu… nudzić. Ma to bezpośredni wpływ na rosnące niezaspokojenie potrzeb towarzystwa i na ogólną jakość wolnego czasu.

Walka ze stagnacją

Jak amerykanie dbają o swoją kondycję psychiczną i samopoczucie w czasie pandemii? W potocznym żargonie – palą trawkę. Jednak w istocie przyjmują naturalne związki, które za pomocą receptorów stymulują obwodowy i centralny układ nerwowy. Ludzkie ciało jest właściwie całe naszpikowane różnymi grupami receptorów. Te, na które działają kannabinoidy, mają bezpośredni wpływ na zdrowie psychiczne. Na przestrzeni rozwoju wiedzy na temat poszczególnych kannabinoidów, nauczyliśmy się już korzystać z potencjału, jaki oferują nam te rośliny. Związki fitokannabinoidowe doskonale naśladują te substancje, które człowiek sam wytwarza w swoim organizmie w celu zachowania równowagi psychofizycznej.

przemysł konopny

Nikogo nie powinno więc dziwić, że w trakcie kiedy człowiek nie dostarcza sobie szczęścia z realizacji własnych pasji czy spełniać towarzysko, szuka sposobu, aby zrekompensować sobie te deficyty. Na szczęście Amerykanów, deficytów konopi nie przewiduje się…

Wzrost sprzedaży – wzrost produkcji

Na rynku amerykańskim, który umówmy się, jest głównym dyktatorem kierunków konopnych w Europie, zachodzą wielkie zmiany. Powstaje wiele firm i zawiązują się nowe korporacje korporacje. Na giełdzie notuje wzrost prawie przy każdym zamknięciu. Nowe firmy, które pojawiły się tuż po częściowym złagodzeniu ograniczeń już notują wysokie zyski.przemysł konopny

Szacuje się, że to będzie rekordowy rok inwestycji oraz powiększania kapitału niektórych firm czy korporacji. Sprzedaż rośnie z tygodnia na tydzień, a ten wzrostowy charakter ma się jeszcze utrzymać na giełdzie. Miejmy nadzieję, że kapitały nie są sztucznie zawyżone, jak również galopująca tendencja wzrostowa popytu na produkty konopne.

Rekordowe notowania

przemysł konopnyOgromny rozwój amerykańskiego rynku konopi wywiera wpływ na europejski rynek i daje wielkie nadzieje na zmiany przepisów dotyczących legalności surowców zawierających THC. Oszacowanie ile skarb państwa traci/nie zyskuje na czarnorynkowym obrocie marihuaną, powinno przyśpieszyć legalizację do rekreacyjnych celów w wielu europejskich krajach, które i tak kiedyś będą zmuszone rozluźnić przepisy. Oto przykładowe osiągnięcia finansowe gigantów światowego przemysłu konopnego, które opracowane są przez New Cannabis Ventures:

  • Przychody Liberty Health Sciences za I kwartał wzrosły o 234% do 18,4 mln dolarów kanadyjskich.
  • Na Florydzie, 4 lata po zmianie przepisów dotyczących konopi zaczynają dominować licencjonowane spółki publiczne. Trulieve jest zdecydowanym liderem na rynku, z 20% przychodami i znaczącym w zakresie produktów przetworzenia konopi, jak również suszu kwiatów. Prawie cały swój dochód uzyskuje z prowadzonych terapii w klinikach na Florydzie.
  • Columbia Care jest jednym z największych i najbardziej doświadczonych hodowców, producentów i dostawców produktów z konopi medycznych i przeznaczonych dla dorosłych oraz powiązanych usług z licencjami w 18 jurysdykcjach w Stanach Zjednoczonych oraz na terenie Unii Europejskiej.
  • Cresco jest jedną z największych pionowo zintegrowanych firm konopnych w Stanach Zjednoczonych, prowadzącą licencjonowaną działalność w dziewięciu stanach. Dzięki trwającym przejęciom, Cresco posiada 15 licencjonowanych fabryk konopi indyjskich, 29 licencji detalicznych na konopie indyjskie i 15 działających aptek konopi.
  • Emerald Health Therapeutics  sprzedaje spółkę zależną Quebec za 21 milionów dolarów. Po zamknięciu tej transakcji kapitał Emerald Health Therapeutics  znacznie poprawił i zachował  operacyjną Kolumbii Brytyjskiej z doskonałym ośrodkiem upraw premium,
  • Spółka akcyjna  Curaleaf Holdings, Inc.  Curaleaf i Select, zapewniają wiodące w branży usługi, wybór produktów i dostępność na rynkach medycznych i dla dorosłych. Obecnie firma działa w 18 stanach z 57 przychodniami, 15 miejscami upraw i 24 zakładami przetwórstwa. Curaleaf zatrudnia ponad 2200 osób w całych Stanach Zjednoczonych.
  • Aphria, która jest liderem sprzedaży detalicznej, będzie raportować raportować o swoim kapitale, Według analityków Sentieo (platformy zajmującej się badaniem finansów i rynku), należy się spodziewa, że przychody Aphrii w czwartym kwartale będą podobne do trzeciego kwartału, przy nieznacznie poprawionej rentowności. W trzecim kwartale firma odnotowała sprzedaż w wysokości 144 milionów dolarów kanadyjskich, a konsensus w czwartym kwartale to 148 milionów dolarów. Sprzedaż leku Aphria to przede wszystkim przychody z dystrybucji leków innych niż konopie indyjskie, które w III kwartale wyniosły około 89 mln CAD i prawdopodobnie pozostaną takie same. Dochody z konopi indyjskich w wysokości 55,6 miliona CAD obejmowały 8,7 miliona CAD z usług medycznych, 44,7 miliona CAD dla dorosłych i 11 milionów CAD z sprzedaży hurtowej.

Przemysł konopny

Bardzo łatwo dostrzec jak burzliwie zachowuje się amerykański rynek. Największe wpływy generuje sprzedaż produktów konopnych do celów rekreacyjnych, co nikogo nie powinno dziwić. Na podstawie raportów oraz notowań na giełdzie, zarówno małe jak firmy, jak i gigantyczne korporacje wykazują przychody z działalności w sektorze konopnym. Przyjmuje się, że jest to najlepiej rozwijający się sektor, który wydaje się być dobrą i bezpieczną inwestycją. Spółki branży konopnej powiększają swój kapitał, który budzi zaufanie i stabilną pozycję rynkową, a to potencjalnie gwarantuje łatwy i szybki zysk. Przemysł konopny daje ogromne możliwości.


Źródło: NewCannabisVentures.com


 

Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)