Szybko rosnące outdoorowe odmiany konopi indyjskich są poszukiwane przez kolekcjonerów na całym świecie. Dzięki wytrwałości załodze portalu HolenderskiSkun.pl udało się znaleźć kilka wartych polecenia odmian.

Kiedyś na polskim rynku królowały outdoorowe odmiany z Dutch Passion, takie jak Passion #1 czy Hollands Hope. Są one bardzo odporne ale potrzebują sporo czasu, żeby zakończyć kwitnienie. Zwiększa to ryzyko, że rośliny zacznie łapać pleśń. Ponadto, trzymetrowe krzaki pod koniec października stają się o wiele bardziej zauważalne, ponieważ pozostała roślinność jest mocno przerzedzona. Ktoś może je znaleźć, zniszczyć lub ukraść.

Pierwsze sukcesy

Początkowo jedyną alternatywą były szybsze odmiany z Female Seeds takie jak Maroc i Easy Sativa, które nadal należą do najlepiej sprzedających się nasion na naszym rynku. Jednak po długich poszukiwaniach wczesnych odmian, które mogłyby z nimi konkurować załoga portalu Holenderski Skun [LINK] wprowadziła Early Widow i Early Thai, które okazały się super-hitami.

Dalsze poszukiwania

Early Thai niestety nie doczekała się kontynuacji, gdyż zaprzestano produkcji nasion tej odmiany. Na szczęście udało się znaleźć jeszcze kilka wartych polecenia wczesnych odmian. Istotne, że są to 100%  outdoorowe pewniaki nawet w niezbyt przyjaznym klimacie. Przy okazji warto wspomnieć, że Early Skunk – jeden z outdoorowych bestsellerów dostępny od lat, który jednak dochodzi nieco później – nie jest częścią tej super szybkiej serii.

Early Widow

Early Widow to wczesna wersja White Widow uzyskana przez skrzyżowanie White Widow z Critical Mass i odmianą kwitnącą automatycznie. Odmiana bardzo zbliżona do oryginału – równie mocno oszroniona żywicą.

Early Widow

Early AK-47

Wczesna wersja jednej z najbardziej znanych i lubianych odmian indoorowych, powstała przez skrzyżowanie oryginalnego AK-47 z odmianą kwitnącą automatycznie. Ma lekko wyczuwalny owocowy smak i zapach.

Early AK-47

Early Critical

Maroc

Early Critical łączy w sobie geny automatycznie kwitnącego Critical+ 2.0 Auto i Critical+ z Dinafem. Odmiana ta jest mocno zbliżona do oryginalnego Criticala, który sam w sobie również jest świetnym wyborem na outdoor. Różni się głównie tym, że Early Critical zetniesz na outdoorze przynajmniej 2 tygodnie wcześniej.

Early Kush

Odmiany Kush od jakiegoś czasu robią furorę, głównie dzięki O.G. Kush. Niestety O.G. Kush nie za bardzo nadaje się na nasz outdoor, ale dzięki wczesnej odmianie Early Kush outdoorowcy mogą poczuć tę samą jakość co przy indoorze.

Maroc

Maroc to 100% Indica, jak można się domyślić – pochodzi z Maroka, z górskiego regiony Ketama, znanego na całym świecie ze swojego haszyszu. To odmiana, której przedstawiać nie trzeba, bo króluje od lat. Podobnie zresztą jak Easy Sativa, która jest w pewnym sensie jej odwrotnością. Warto sprawdzić je obie!

 

UWAGA! Uprawa, posiadanie oraz sprzedaż konopi indyjskich w Polsce jest zakazana. Za tego rodzaju czyny grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności. Redakcja nie nakłania do uprawy konopi innych niż włókniste oraz nie ponosi odpowiedzialności za tego rodzaju działania. Powyższy artykuł został opublikowany wyłącznie w celu edukacyjnym.