Przędziorki mogą wyrządzić wiele szkód roślinom konopi, a pozostawione bez kontroli, mogą je całkowicie zniszczyć. Na szczęście z niewielką pomocą natury łatwo je można powstrzymać. Jako naturalne rozwiązanie na przędziorki można zastosować biedronki, które uwielbiają na nich żerować. Jak to zrobić?

Co to są przędziorki?

Przędziorki należą do rodziny Tetranychidae, rodzaju pajęczaków. Są blisko spokrewnione z pająkami i kleszczami. To jedna z najmniej lubianych rodzin w królestwie zwierząt.

Dojrzały przędziorek ma około 1 mm długości, więc niewiele, ale cała ich kolonia może siać spustoszenie w uprawie konopi, a nawet okazać się dla nich zabójcza. Przędziorki są zwykle czerwono-czarne i podobnie jak ich kuzyni pajęczaki mają osiem nóg. Co więcej, tkają nawet sieci w roślinach, co pomaga im chronić kolonię przed drapieżnikami.

Przędziorki rozpoczynają życie jako małe, prawie przezroczyste jaja złożone na spodniej stronie liści. Z czasem ściemnieją, a wraz z ociepleniem się wylęgają się z nich larwy.

Przędziorki mogą stanowić prawdziwy problem w uprawie konopi

Od zahamowania wzrostu po powodowanie ogromnych szkód. Przędziorki są szkodnikami, których zdecydowanie nie chcesz w swojej uprawie.

Na szczęście natura ma rozwiązanie! Biedronki w mgnieniu oka uporają się z plagą przędziorków. Wszystko, co musisz zrobić, to sprawić, by poczuły się mile widziani i dać im chłodne miejsce do spędzenia czasu w upalne dni. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o przędziorkach i walce z nimi za pomocą biedronek.

Biedronki jako naturalne rozwiązanie na przędziorki

Czy wiesz, że jedna biedronka może zjeść aż dziewięć przędziorków w ciągu godziny, co oznacza, że w dzień może złowić ich ponad sto? To oznacza, że już garstka biedronek może w mgnieniu oka uporać się z inwazją przędziorków, ale nie tylko. Polują także na wiele innych pospolitych szkodników, które lubią atakować rośliny konopi.

Kiedy wypuścisz biedronki na swoją uprawę, po pewnym czasie zaczną szukać miejsca, które potraktują jak swój dom. Chcesz mieć pewność, że zostaną w pobliżu i będą ci pomagać w walce ze szkodnikami? Zbuduj im dom, do którego poczują się zaproszone, albo kup gotowy, tzw. hotel dla owadów.

Spraw, aby biedronki zagościły u ciebie na stałe, a powstrzymają również nawracanie problemu z przędziorkami. Są znacznie lepsze niż pestycydy, które choć raz mogą zadziałać na przędziorki, to nie zapobiegną ich ponownemu wystąpieniu. Zaprzyjaźnij się z biedronkami, a z pewnością nie będziesz tego żałował.


Źródło: cannaconnection.com

Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)