Szukasz ciekawego sposobu na uprawę zioła? Uprawa roślin w muszli klozetowej jest coraz częściej spotykana w przydomowych ogrodach, dlaczego więc nie uprawiać w ten sposób konopi? Nie tylko uratuje to stare urządzenie przed wyrzuceniem na wysypisko, ale z pewnością urozmaici ogród i zaskoczy gości.

Jak to zrobić – uprawa konopi w starej muszli klozetowej krok po kroku

Czyszczenie

Przede wszystkim należy przygotować starą muszlę klozetową do nowego życia jako doniczki. Wynieś ją na zewnątrz. Użyj roztworu rozcieńczonego wybielacza, aby porządnie ją wyszorować. Zwróć szczególną uwagę na wnętrze i odpływ.

Nie zapomnij o spłuczce. W niej też można uprawiać konopie. Oczywiście najpierw usuń cały syfon z wnętrza zbiornika. Wyszoruj każdą powierzchnię dokładnie, a następnie wypłucz, aby całość była w 100 procentach czysta. Pozostaw do wyschnięcia.

Wybór miejsca uprawy

Przenieś toaletę w dowolne miejsce, w którym chcesz hodować trawkę. Dobrze się zastanów, bo gdy wypełnisz toaletę podłożem będzie zbyt ciężka, aby ją przenieść.

Uprawa konopi w muszli klozetowej

Przygotowanie podłoża

Podstawowe wymagania glebowe dla udanej uprawy to:

  • Dobry drenaż: Gleba powinna być wystarczająco luźna, aby woda mogła przez nią przepływać, a jej nadmiar swobodnie opuszczać „donicę”. Ułatwia to również wzrost korzeni i dostęp do wody, składników odżywczych i tlenu.
  • Retencja wody: Oprócz tego, że gleba ma przepuszczać wodę, musi zatrzymywać również wystarczającą ilość wilgoci, aby korzenie mogły łatwo uzyskać tyle pożywienia i składników odżywczych, ile potrzebują. Chodzi o równowagę: dobry drenaż z odpowiednią retencją wody.
  • Składniki odżywcze: Podstawowe składniki odżywcze, których będą potrzebować twoje rośliny konopi, to azot, potas i fosfor. Upewnij się, że twoja gleba zawiera te minerały.

Teraz po prostu napełnij muszlę klozetową i zbiornik ziemią.

Umieszczanie sadzonek w podłożu

Nadszedł czas, aby przesadzić młode rośliny konopi do ich nowego domu. Dla każdego, kto wie, jak wyhodować zioło z muszli klozetowej, jest to jeden z najbardziej ekscytujących kroków. To w tym momencie cały projekt zaczyna nabierać kształtu.

Doglądanie i pielęgnacja roślin

Nadszedł czas dbania o rośliny, dopóki nie wypuszczą kwiatów. Podlewaj je regularnie i podawaj im dużo wysokiej jakości pokarmu roślinnego. Możesz zrobić własny nawóz organiczny w domu, a najlepszy będzie kompost.

Dodatkowo, jeśli uprawiasz konopie w pomieszczeniu, upewnij się, że zapewniasz roślinom odpowiednią ilość światła. Monitoruj też poziom wilgotności i temperaturę. Uważaj także na pleśń, bakterie, drapieżniki i inne szkodliwe czynniki.

Czas na zbiory

Kiedy twoje rośliny w końcu przejdą do fazy kwitnienia, przyglądaj się trichomom. Kiedy będą mlecznobiałe, nadszedł czas na zbiory. Nożyczkami odetnij wszystkie gałęzie z kwiatami i powieś je do góry nogami w chłodnym, ciemnym i dobrze wentylowanym pomieszczeniu do wyschnięcia. Kiedy gałązki są wystarczająco suche i będą łatwo łamać się w palcach użyj ostrych nożyczek, aby odciąć nadmiar liści i łodyg. Umieść swoje pąki w szklanych słoikach, zakręć pokrywką i umieść je w miejscu z dala od światła. Raz dziennie otwieraj słoiki i wietrz je. Kiedy pąki osiągną idealną równowagę pomiędzy suchością i lepkością będziesz wiedzieć, że czas zaprosić przyjaciół do wspólnego palenia w ogrodzie.


Źródło: greenrushdaily.com/

Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)