Czyszczenie nożyczek do przycinania jest prawdopodobnie najmniej ciekawą czynnością podczas całego procesu uprawy konopi, ale regularne podjęcie się tego zadania niesie za sobą liczne korzyści. Jak sprawić, aby lepkie nożyczki do trymowania marihuany znowu lśniły czystością?

Dlaczego czyszczenie nożyczek jest ważne?

To ważne pytanie zadawane przez wielu hodowców. Po co czyścić nożyczki, skoro używasz ich wyłącznie do tego samego celu?

Jak każde narzędzie, którego regularnie używasz, także nożyczki do marihuany się brudzą. Regularne czyszczenie ich stanowi niezbędny środek zaradczy, dzięki któremu nie przeniesiesz zanieczyszczeń z jednej partii roślin na inną. Jeśli ciągle masz do czynienia ze spleśniałymi pąkami, prawdopodobnie część winy ponosi Twoje urządzenie do przycinania. Regularne i właściwe czyszczenie może zatem pomóc nie tylko zwiększyć plony, ale także zaoszczędzić pieniądze na narzędziach, ponieważ ta praktyka zasadniczo wydłuża ich żywotność.

Jak prawidłowo czyścić nożyczki do trymowania marihuany?

Potrzebne będą:

  • ostry nóż lub skalpel
  • mała miska do zbierania nagromadzonej żywicy
  • wybrany środek czyszczący: biały ocet, spirytus lub trochę skórki cytrusowej/owocowej
  • czysta szmatka lub ręcznik do wycierania
  • olej: może to być olej kokosowy lub dowolny naturalny olejek cytrusowy

Czyszczenie krok po kroku

KROK 1: USUŃ ŻYWICĘ

Pierwszą rzeczą, z którą będziesz musiał się uporać, jest materia roślinna i żywica przyklejona do ostrzy. Są to wszystkie trichomy, które uformowały się w warstwę przypominającą pastę. To właśnie ta warstwa powoduje, że nożyczki  działają mniej płynnie.

  • Nacieranie alkoholem: Jest to najbardziej zalecana opcja, ponieważ jest najłatwiejsza i pozwala zaoszczędzić najwięcej czasu. Ponadto jest skuteczna zarówno jako środek czyszczący, jak i dezynfekujący. Wszystko, co musisz zrobić, to zanurzyć nożyczki w kubku wypełnionym alkoholem na 15 do 30 minut.
  • Biały ocet: Jeśli nie lubisz używać alkoholu wybierz biały ocet. Wykonaj tę samą procedurę zanurzenia nożyczek w kubku. Weź jednak pod uwagę, że ponieważ ocet jest słabszy w porównaniu z alkoholem, może być konieczne powtórzenie tego kroku jeszcze kilka razy.
  • Cytrusowy środek czyszczący/skórka owocowa: Będziesz potrzebował naturalnego olejku cytrusowego wraz z równymi proporcjami sody oczyszczonej i oleju kokosowego, które wlejesz do małej miski. Za pomocą bawełnianego wacika nabierz trochę płynu i użyj go do wytarcia nadmiaru żywicy z ostrzy. Zamiast wacika możesz użyć skórki owocowej, ponieważ zawarte w niej olejki mogą pomóc usunąć ten osad.

nożyczki do trymowania marihuany

KROK 3: WYTRZYJ I WYPOLERUJ OSTRZA

Na tym etapie potrzebujesz czystej szmatki lub ręcznika papierowego. Pamiętaj, aby usunąć wszystkie pozostałości roztworu czyszczącego.

KROK 4: NAOLIW OSTRZA

Jest to ważny krok w utrzymaniu nożyczek do przycinania w dobrym stanie. Regularne smarowanie zapewni im prawidłową ruchomość. Możesz użyć do tego celu dowolnego domowego oleju, a także trochę WD-40 lub smaru na bazie teflonu. Pamiętaj tylko, aby usunąć cały olej, ponieważ wszelkie pozostałości mogą zagrozić pąkom.


Źródło: cannaconnection.com

Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)