Konopie indyjskie mają wiele zalet, w tym korzyści lecznicze. Wszystkie produkty lecznicze mają informacje dotyczące ich mocy i dawkowania, a produkty z konopi indyjskich zaczynają podlegać tym samym standardom. Organizacje międzynarodowe opracowują obecnie przepisy i standardy dotyczące dopuszczalnych limitów określonych związków, aby zapewnić, że produkty z konopi indyjskich nie zagrażają zdrowiu konsumentów. Dwa główne powody, dla których testy laboratoryjne produktów konopnych są istotne: sprawdzenie, czy produkty są bezpieczne do spożycia przez ludzi, oraz danie konsumentom informacji o sile produktu, którego używają.

Po co wykonuje się testy laboratoryjne produktów konopnych?

Względy bezpieczeństwa

Podczas uprawy rośliny konopi działają jak gąbka i pochłaniają wszystko, na co są narażone, od składników odżywczych i metali ciężkich w glebie po pestycydy, które mogły przedostać się do szklarni z sąsiedniej farmy. Z tego powodu produkty z konopi indyjskich są testowane pod kątem wszelkich związków, które mogą być obecne w końcowych kwiatach. W wielu krajach obowiązują ustalone maksymalne limity ilości pozostałości rozpuszczalników, pestycydów, metali ciężkich, drobnoustrojów i mikrotoksyn.

Pozostałości chemikaliów stwarzają potencjalnie niebezpieczne problemy dla pacjentów. Zanieczyszczenia pleśniowe i grzybicze mogą zaszkodzić każdemu, kto spożywa medyczną marihuanę, zwłaszcza pacjentom podatnym na astmę, alergie lub z osłabionym układem odpornościowym.

Testy laboratoryjne produktów konopnych

Określenie potencjału konopi

Testy laboratoryjne to jedyny sposób na określenie składu kannabinoidów i profilu terpenowego produktu. Te dwie zmienne są najważniejsze do rozważenia przy wyborze konkretnego produktu pod kątem efektu, ponieważ będą miały bezpośredni wpływ na doświadczenie, jakie będzie mieć użytkownik.

Konopie indyjskie są pod dużym wpływem środowiska, w którym rosną, przez co odmiana uprawiana w jednej części świata może wyglądać tak samo jak identyczna odmiana uprawiana w innym miejscu, ale może zawierać różne ilości kannabinoidów i terpenów. Mówiąc prościej, Blue Dream jednego growera może mieć inną moc i skład chemiczny niż u innego. Laboratoria testujące medyczną marihuanę używają zaawansowanego sprzętu do testowania w celu określenia tego składu chemicznego.

Laboratoria testujące marihuanę rekreacyjną i medyczną

Laboratoria do badań marihuany rekreacyjnej i medycznej niekoniecznie muszą znajdować się w oddzielnych lokalizacjach. Medyczna marihuana przepisywana przez lekarzy i marihuana rekreacyjna mogą być testowane w tym samym laboratorium, ale procedury stosowane do testowania mogą być różne. Na przykład testowanie medycznej marihuany może kłaść większy nacisk na potencjalne właściwości lecznicze terpenów, które obejmują między innymi działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.


Źródło: weedmaps.com

Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)