Deep Green Building to trzydniowe warsztaty budowania przy użyciu betonu konopnego, które odbędą się w dniach 22-24 lutego 2018. W trakcie kursu budowane będą ściany wewnętrzne na poddaszu pałacu, który służy jako centrum HempToday w miejscowości Nakło. Ta wyjątkowa inicjatywa zakłada dodanie pięciu pokoi i mieszkania na piętrze, które przez prawie 250 lat nie było zamieszkane.

Beton konopny jest idealnym materiałem konstrukcyjnym dla tego projektu ze względu na jego niewielką wagę oraz korzystne właściwości termiczne i akustyczne. Ściany budowane w tej technologii są mocniejsze od tradycyjnych, zapewniają naturalną wilgotność i kontrolę termiczną – wszystko w jednej warstwie.

Kto jest zaproszony?

Organizatorzy wydarzenia zapraszają przedsiębiorców, architektów, inżynierów, badaczy, biznesmenów i handlowców oraz majsterkowiczów do wzięcia udziału w warsztatach. 

Niezależnie od tego, czy chcesz założyć własną firmę budowlaną lub obsługującą niszę dostawczą, czy też chcesz zbudować swój własny dom, warsztaty Deep Green Building to wyjątkowa okazja do szybkiego zdobycia dogłębnej wiedzy i umiejętności praktycznych. Podczas warsztatów uczestnicy będą uczyć się wypełniać betonem konopny konstrukcje drewniane ścian pomieszczeń usytuowanych na poddaszu w 18-wiecznym pałacu, który mieści się w Nakle w powiecie częstochowskim.

 

Harmonogram:

Dzień 1 – czwartek, 22 lutego
Konopie w budownictwie

Historia, teoria i zastosowanie materiałów konopnych. Będziesz mógł zapoznać się z różnymi aspektami konstrukcji konopnej, jak: budowa ramy, ocena i dobór materiałów, techniki mieszania, formowanie szalunków lub poślizgów, sposoby pozyskiwania materiałów, tynkowanie wewnątrz i na zewnątrz.

Dzień 2 – piątek, 23 lutego
Biznes i przedsiębiorczość

Przegląd rynków na całym świecie i modele rynkowe. Rolnictwo wspierane przez społeczność lokalną. Przedsiębiorczość, modele biznesowe i planowanie. Dostosowanie zestawu umiejętności do branży budowlanej.

Dzień 3 – sobota, 24 lutego
Dopasowywanie i sieci

Poszukiwanie potencjału wśród uczestników: transfer wiedzy i technologii, partnerstwo biznesowe. Głównym tematem bedą możliwości współpracy w celu rozwoju branży konopnej.

Prowadzący:

Wolf Jordan, Wolf Jordan & Co, Belgia.

Wolf Jordan jest jednym z wiodących europejskich ekspertów w dziedzinie budownictwa ekologicznego i produkcji wysokiej jakości naturalnych farb i tynków dla przemysłu budowlanego. Jest założycielem i wyłącznym właścicielem firmy Wolf Jordan & Co, która wspiera początkujące i małe firm nastawionych na zrównoważony rozwój. Firma Wolf’a produkuje spoiwa do konstrukcji z betonu konopnego oraz oleje i woski naturalne do drewna i kamienia. Jordan Wolf, stary rzemieślnik z ponad 36-letnim doświadczeniem w dziedzinie naturalnych materiałów budowlanych, jest także wykładowcą, pedagogiem i innowatorem, który pracował nad projektami budowlanymi na całym świecie.

Piotr Jastrzębski, Podlaski Konopie, Polska.

Piotr Jastrzębski wraz z bratem Marcinem uprawia, przetwarza i sprzedaje produkty z konopi w północno-wschodniej Polsce, wskrzeszając rodzinną tradycję, która została tymczasowo utracona w drugiej połowie XX wieku. Ich firma, Podlaskie Konopie, jest również aktywna na polskiej scenie budowlanej, prowadząc warsztaty budowania z betonu konopnego oraz często występując na targach budownictwa naturalnego.

Przemysław Brzyski, Budynki z Konopi, Polska.

Koszt i warunki uczestnictwa

Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 2100 zł + 23% VAT. Opłata obejmuje całodzienne wyżywienie na miejscu, ciepłe napoje na “placu budowy”, materiały i narzędzia. Niedrogie noclegi w sąsiadujących hotelach każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie.

Zgłoszenia na wydarzenia przyjmowane są za pośrednictwem tego FORMULARZA

Link do wydarzenia na FB

Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)