Waporyzacja to najzdrowsza i zalecana przez lekarzy forma przyjmowania leku w postaci suszu kwiatów konopi. Charakteryzuje się tym, że przy pomocy odpowiedniego urządzenia odparowujemy kannabinoidy i inne cenne związki bez ryzyka wdychania substancji smolistych. 

Czemu właśnie w ten sposób?

Z medycznego punktu widzenia jak i dla własnego zdrowia waporyzacja to najlepsza forma przyjmowania ziela konopi. Ponadto ta metoda stosowania tego leku w swojej terapii pozwoli najskuteczniej działać kannabinoidom. Dzieje się tak dlatego, że waporyzatory to urządzenia, które utrzymują stałą i bezpieczną dla kannabinoidów temperaturę podczas inhalacji. Zabezpiecza to związki przed procesem pirolizy, czyli zniszczenia w wyniku spalania w wysokich temperaturach.

Przed pierwszym razem

Jest kilka czynników, które mają istotny wpływ na wydajność całej sesji inhalacyjnej. Przede wszystkim najważniejszy jest wybór odpowiedniego urządzenia – waporyzatora, który nie tylko będzie w odpowiedni sposób ogrzewał susz, ale również będzie wykonany z odpowiednich materiałów. Wysokie temperatury mają wpływ na ryzyko uwalniania się toksyn ze słabej jakości waporyzatorów. Jest to niedopuszczalne przy medycznym zastosowaniu gdyż potencjalne interakcje toksyn ze związkami z konopi mogą zmienić działanie leku.

Przygotowanie suszu i waporyzatora przed rozpoczęciem całej sesji to główne aspekty przed przystąpieniem do inhalacji. Wapotyzator czyścimy przed (po) każdym użyciem, a susz musi być odpowiednio wysuszony i skruszony. Stopień ubicia suszu w komorze grzewczej waporyzatora jest zależny metody podgrzewania jaką wykorzystuje urządzenie.

Rodzaje urządzeń

Rozróżnia się trzy grupy waporyzatorów ze względu na sposób odparowywania suszu. Konwekcyjne urządzenia ogrzewają użyty materiał poprzez strumień gorącego powietrza. Sensowne jest więc bardzo drobno zmielić susz i nie ubijać zbyt mocno – zmniejszy to swobodny i równomierny przepływ powietrza przez całość komory grzewczej.

Kondukcyjne waporyzatory ogrzewają susz ściankami komory grzewczej. Tutaj, aby umożliwić lepszą penetrację temperatury do środka napełnionej suszem komory, należy nieco bardziej ubić materiał.

Hybrydowe urządzenia tworzą trzecią grupę waporyzatorów i łączą w sobie obie metody opisane powyżej. W zależności od zaprojektowania urządzenia obie metody mają swój określony udział w całym procesie waporyzowania. W naszej opinii waporyzatory konwekcyjne wspomagane w mniejszym stopniu przez ogrzewane ścianki komory wydobywają najlepszej jakości parę kannabinoidową.

Ciekawostka… Co niektóre waporyzatory są przystosowane do waporyzacji ekstraktów i wosków. Dzięki specjalnym adapterom można je wykorzystywać nie tylko do inhalacji ziół.


Wysokiej jakości  WAPORYZATORY oraz produkty z konopi zawierające CBD z pełnym spektrum kannabinoidów dostępne są w sklepie www.BioHemp.pl


Jak dobrze waporyzować Medyczną Marihuanę?

Jak wspomnieliśmy już na początku – waporyzacja to najzdrowsza metoda inhalacji kwiatów konopi. Dzięki niższej temperaturze niż przy paleniu możemy cieszyć się wziewami wolnymi od dymu i substancji smolistych. Poza tym najwięcej zdekarboksylowanych kannabinoidów trafia do naszych płuc, co czyni tą metodę najbardziej wydają.

Jak inhalować kwiaty konopi? Wdechy powinny być długie i spokojne. Ze względu na brak szkodliwych substancji, które powstają przy spalaniu, chmurę możemy sobie chwilę przetrzymać w płucach

Temperatura. Poszczególne kannabinoidy uwalniają się w różnych temperaturach. Co niektórzy robią dwie sesje inhalacji przy wykorzystaniu tego samego suszu. Najpierw robią to w niższych temperaturach (rzędu140-180°C ), a następnie wykorzystują maksymalny zakres temperatury jaką pozwala uzyskać waporyzator.


BEZPŁATNE KONSULTACJE KONOPNE
dostępne są na stronie www.BioHemp.pl


Stowarzyszenie FREEDOM
Latest posts by Stowarzyszenie FREEDOM (see all)