12 sierpnia 2020 roku w miejscowości Kostusin (powiat Łęczycki) odbyło się zorganizowane przez Instytut Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu ogólnopolskie wydarzenie poświęcone konopiom włóknistym.

Impreza miała na celu przybliżenie działalności Programu Konopnego oraz jednej z odmian konopi włóknistych wyhodowanych przez Instytut – Henoli, która otrzymała prestiżowe wyróżnienie jako: unikatowa w skali światowej odmiana konopi przemysłowych komercjalizowana w ramach Programu Konopnego w konkursie Polski Produkt Przyszłości.

Wydarzenie uświetniły wystąpienia ekspertów: kierownika Programu Konopnego p. Witolda Czeszaka oraz współtwórcy odmiany Henola p. Grzegorza Oleszaka.

Głównym punktem programu był pokaz koszenia konopi nowatorską maszyną do cięcia wiech, stworzoną przez Instytut we współpracy z firmą Fugor.

Więcej informacji na temat Programu Konopnego można przeczytać na: www.programkonopny.pl

Stowarzyszenie FREEDOM

Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne FREEDOM to organizacja pozarządowa działająca od 2006r. której głównym celem jest jest ochrona Ziemi, z zachowaniem i odtworzeniem naturalnego środowiska życia roślin i zwierząt jak również działalność kulturalno–artystyczna. Więcej informacji na temat FREEDOMu znajdziesz na www.sfreedom.org
Stowarzyszenie FREEDOM